110 aastat esimesest Mototsiklettide võidusõidust Tallinnas

Juuni algul möödub 110 aastat esimesest Tallinnas aset leidnud mototsiklettide 50 versta võidusõidust. Toona anti start Russalka juurest ja sõit läks mööda Narva maanteed. Distantsi pikkuseks oli 50 versta ehk 53,34 km. Esikoha võitis spordiseltsi liige Eric ajaga 1 tund 12 minutit ja 30 sekundit, keskmiseks kiiruseks sai 44 km/h.

Aeg on edasi läinud ja muutunud on nii masinad kui ka teeolud. Sel korral alustame selle võidusõidu tähistamist väljanäitusega Rotermani kvartalis 3. juunil kell 12. Esimene võistleja saab stardi kell 14 ja stardiintervall on 30 sekundit.

Sõit kulgeb järgmiselt: Roseni – Ahtri – Reidi – Pirita tee – Kloostrimetsa tee – Pärnamäe tee – Muuga tee – Kallavere tee – Maardu tee – Orumetsa – Keemikute – Kallavere-Ülgase tee – Rebala – Kiriku tee – Jõelähtme-Kemba tee – Kaberla-Kaberneeme tee – Kiiu-Kaberneeme tee – Kuusalu-Valkla tee – Sadama tee. Finiš on Salmistu sadamas ja sõidu lõpetab väike väljanäitus Salmistu sadama parklas.

Eelmisest tsiklettide võidusõidust loe siit: http://unic-moto.ee/announcement/100-a-mototsiklettide-voidusoidust/ ja siit: http://unic-moto.ee/ammused-uritused/mototsiklettide-voiduajamine-2013/

Tänavuse sõidu juhend ja info sõidule registreerimiseks on siin:

Täiendus 04.06.2023

Mototsiklettide üritus edukalt korda läinud ja hea oli näha suurt osalejate arvu. Kokku oli näituseplatsil 46 erinevat sõidukit, neist võistlustrassi läbis edukalt 40 mootorratast. Üldarvestuses oli küll esimene Martin Kruus kuid kuna ta osales oluliselt uuema masinaga siis tema sõit kahjuks arvesse ei läinud. 
Esikoha võitis Riho Tarbe, teisena Ivo Kerdt ja kolmandana Elmo Raatma. Vanima tsikliga osaleja oli Urmas Teearu Harley Davidson 32 V masinal aastast 1932.
Parimate kostüümide eest esikoht Elmo Raatma, teisena Henn Pedak ja kolmandana Alar Soans.
Täname klubi poolt kõiki osalisi ja vabatahtlikke: Peakohtunik Rein Kork, abilised  Martin Kork, Tiiu Kork, Andrus Kuusk, Tiiu Lüüding, Ave Lindla, Helina Metus, Kaia ja Tiit Teder, Urmas Kauniste, Raivo Raamat, Gerli Ramler, Tõnu Piibur, Silver Rästa ja Motoklubi Wima tsiklistid Krista, Tiina, Mari. 
Kohtumiseni Mototsikletid 120 üritusel!   

Pildimeenutusi siin:
http://unic-moto.ee/galerii/nggallery/uritused-kuni-2009/mototsikletid-110-03-06-2023

Osalejate ajatabel siin:

One thought on “110 aastat esimesest Mototsiklettide võidusõidust Tallinnas”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga