Tagadi restauraatorite päev

 

Info: restauraatoritepaev@unic-moto.ee või (+372) 50 18 426

Information in English

Информация на русском языке

RESTAURAATORITE PÄEV on varasemalt toimunud iga aasta mai ja oktoobri esimesel pühapäeval Saku vallas Tagadi külas. 2020. aastal tuli COVID-19 tõttu ära jätta mai kuus toimuma pidanud üritus.  Ära jääb ka sügisene Tagadi Restauraatorite päev.

Sellele üritusele on oodatud inimesed, keda huvitab Eesti vanatehnikaajalugu ning kes tegelevad vanatehnika restaureerimisega või saavad restauraatoreid nende töös ja hobis aidata. Ostmisest ja müümisest on märksa olulisem vanatehnika alase infoliikuvuse tagamine.

RESTAURAATORITE PÄEVA puhul on ennekõike tegemist Eesti Vanamootorrattaklubi “Unic-Moto” klubilise üritusega, kus tarbimisühiskonnale omased mõttemallid ei kehti.

Kauplemise, kauplejaks registreerimise ja restauraatorite päeva külastamise kord:


1. Restauraatorite päeval kauplejana osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda. Registreerimine algab toimumispäevale eelneva kuu algusest.
2. Kaubelda tohib ainult vanatehnika ja sellega seonduvaga. Vanatehnikaks loeme üle 25 aasta vanuseid liiklusvahendeid ja nende detaile, seonduvaks loeme vanavara ja antiiki. Muu kauplemine on keelatud.
3.
Rangelt on keelatud kaubelda nii külm- kui tulirelvade, lõhkekehade või nende osadega, samuti kõikvõimalike relvade ja lõhkekehadega sarnanevate esemetega (mulaazid). Müügikeeld kehtib sõltumata sellest, kas eelnimetatud esemed on deaktiveeritud või mitte, kas neile on müügiload või mitte.
4.
Kauplejad on kohustatud Restauraatorite Päeva korraldaja nõudmisel esitama müügiks toodud kauba üle vaatamiseks. Kõikide kauplejate nimed avaldatakse osalejatele.
5.
Kaupleja, kes ei täida Restaureerijate Päeval kehtestatud kauplemisreegleid, jääb ilma müügiõigusest ning peab vabastama temale eraldatud müügiplatsi. Müügiplatsi eest makstud tasu müüjale sellisel juhul ei tagastata.
6. 1.04 -10.04 ja 01.09 – 10.09 registreerime kauplejaid, kes kauplevad vanatehnika ja sellega seonduvaga.
7. Müügikohad 400-445 on vabas müügis alates 01.04 ja 01.09. Nendesse müügikohtadesse ootame kauplema ainult vanatehnikaga.
8. Müügiplatsi reserveerimiseks valib kaupleja plaanilt soovitud müügiplatsi ning saadab sooviavalduse koos täidetud ankeediga siit. Enne reserveerimist on soovitatav kontrollida platsi saadavust reserveeringute tabelist. Telefoni teel (+372) 50 18 426 anname infot ja abistame registreerimistoimingutel.
9. Kui soovitud müügiplats on vaba ning kaupleja kauba profiil on sobiv, eelreserveeritakse see soovijale ning antakse sellest kauplejale teada ankeeti jäetud kontaktandmete kaudu. Vastav märge tehakse ka reserveeringute tabelisse.
10. Eelreserveering kehtib kolm päeva, millise aja jooksul tuleb tasuda platsi reserveerimismaks.
11. Registreerinuks loeme kaupleja, kes on korrektselt täitnud ankeedi ja saatnud selle korraldajale. Ankeedile positiivse vastuse saamise järel tasub müüja platsi eest Unic-Moto arveldusarvele. Vastav märge tehakse ka reserveeringute tabelisse.
12. Püsiklientidele eelreserveeritakse väljakujunenud müügikoht automaatselt ning eelreserveering võetakse maha juhul, kui kaupleja avaldab selleks soovi või kui platsimaks ei ole tasutud Restauraatorite päevale eelneva kuu 10 (kümnendaks) kuupäevaks.
13. Müügiplatsi maksumus on €20 (3×6m), €30 (4x10m) ning €25 (ülejäänud suurused 4×8; 3×8; 3×7; 4×6 meetrit). Platsi valikul tuleb kauplejal arvestada müüdava kauba ja transportaluse mõõtmetega. Platsi piiridest väljumine ei ole lubatud.
14. Osavõtutasu maksja nimi avaldatakse kauplejate nimekirjas. Pangaülekannet käsitletakse kinnitusena “Restauraatorite päeva korraga” tutvumise kohta.
15. Kohapeal ei ole võimalik kauplejaks registreeruda ega osavõtutasu maksta (va. erandjuhul, kui organisaatoritega on sellekohane eelnev kokkulepe).
16. Kauplemise territoorium on kauba laadimiseks avatud laupäeva õhtul 21.00 – 24.00 ja pühapäeval hommikul 6.00 – 9.00, sellel ajal on avatud peavärav. Restauraatorite päev algab külastajatele pühapäeval kell 8.00 ja lõpeb kell 14.00.
17. Korraldajal on õigus muuta Restauraatorite päeva korraldust ja kava vastavalt vajadusele, info muudatuste kohta avaldatakse www.unic-moto.ee lehel.

Sissepääs laadale maksab 3€, kuni 16-aastastele lastele on sisenemine tasuta.  Unic-Moto liikmetele sissepääs tasuta.


Asukoht

Panga rekvisiidid

Konto omanik: EVMK UNIC-MOTO
IBAN/arve number: EE512200221011926253

SWEDBANK AS (Liivalaia 8, Tallinn, Estonia)

SWIFT/BIC: HABAEE2X

 

8 thoughts on “Tagadi restauraatorite päev”

  1. Laadaplatsi müügikohalt 308/309 leitud 06.05.18 prillitoos koos prillidega. Tegemist kvaliteetprillidega ja omanik kindlasti tunneb nendest puudust! Prillid ootavad omanikku Tallinnas Tondil. Kättesaamiseks helistada palun 55917774.

  2. Tere! Täna, 2 oktoobril, käisime abikaasaga laadal. Oli väga tore ja huvitav. Aga asi on selles, et me kohtusime seal ühe toreda paariga, proua nimi oli Urve, nemad olid laadal vanavara müüad. Minu süles oli koer, mis pani nende pilku särama, sest nendel just hiljuti oli surnud nende lemmikloom. Ja nad tahtsid sama suguse. Proua andis mulle oma telefoninumbri, aga see paber vist kogemata kukkus taskust välja ei tea kus. Ma olen mures, sest ma lubasin talle anda koerte pidajate andmed, et nad saaksid samasuguse endale. Palun, kes teab, nad elavad Pärnus. Palun laada korraldajatel, ma loodan et kõik registreeritud müüa nimed on saadaval, või, äkki juhtub tuttavad loevad minu kommentaar, ja kirjelduse järgi teavad kellest on jutt, andke nendele minu tel. number 5525448.

  3. Mitmes aasta läheb Tagadil? Kas on üle 20 aasta laatasi Tagadil. Ise olen seal väga palju kordi käinud. Mis aastal alustasite Tagadil?

  4. Juri, if you can enter coordinates to the navigator, it would be 59.227741, 24.754815
    If not, village name “Tagadi” should do the trick – you can’t miss it once you’ve reached Tagadi 🙂

  5. Sealt saab alati midagi huvitavat! Minu lause kinnituseks on ka iga aastaga aina kasvav rahvahulk :)))

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga