Tagadi Restauraatorite päev 07.05.2023

Tagadil toimub sel pühapäeval, 7. mail taas Baltikumi suurim vanatehnikalaat 

Pühapäeval, 7. mail 2023 toimub Harjumaal Saku vallas taas aastakümnete pikkuse ajalooga Tagadi Restauraatorite päev, kuhu kogunevad vanatehnikahuvilised nii Eestist kui ka lähiriikidest nagu Läti, Leedu ja Soome. Laadaplatsi enam kui 400 kauplemiskohta on hetkel juba kõik broneeritud. Temaatilise näitusega tähistatakse BMW mootorrataste 100. sünnipäeva. 

„Hea meel on tõdeda, et huvi ajaloo ja vanatehnika vastu on endiselt suur ning Tagadi Restauraatorite päev on populaarne igas vanuses inimeste jaoks. Meie eesmärk on aidata huvilisi vanade mootorrataste, autode, busside ja traktorite restaureerimisel, aga samuti kollektsionääridel leida oma kogusse vanu esemeid nagu õmblusmasinad, kohviveskid, vanad tööriistad ning muu,” ütleb Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto president Andrus Lüüding.

Unic-Moto on Tagadi Restauraatorite päeva korraldanud enam kui 50 korda, alates aastast 1995 toimub laat kaks korda aastas – iga mai ja oktoobri esimesel pühapäeval. Traditsiooniliselt on kevadine Tagadi Restauraatorite päev vanamootorratturite jaoks hooaja alguse üritus.

Laadal on avatud Unic-Moto infotelk, kust saab informatsiooni klubi tegevuse ja Eesti vanatehnikaliikumise kohta. Infotelgis on müügil ka Eesti Vanatehnika Klubide Liidu värske ajakiri „Vanad Veljed”, kus on palju põnevat tehnikaajalooalast lugemist ning informatsiooni sõiduki vanatehnikana tunnustamise regulatsioonide ning nõuete kohta. Musta numbrimärki taotlev sõiduk peab olema vähemalt 35 aastat vana, kajastama ajastupõhiselt tehnilisi arenguid autotööstuses või omama suurt ajaloolist ja kultuurilist väärtust.

Lisaks on Unic-Moto infotelgi ees on avatud ka temaatiline vanamootorrattanäitus, mis seekord on pühendatud legendaarse mootorrattamargi BMW sajandale juubelile. Selleks puhuks tuuakse rahvale näha unikaalsed BMW mootorrattad eelmisest sajandist, näiteks R35, R51, R71, R12, R11, R17, R69 ja teiste seas ka uus R18, mis on varustatud BMW ajaloo suurima kubatuuriga boksermootori ning ajatute disainiomadustega.
Tagadi Restauraatorite päeva korraldamine on vaid üks Unic-Moto tegevustest. 1976. aastal alguse saanud klubi eesmärk on liita vanamootorratta valdajad ja huvilised ning populariseerida vanatehnika säilitamist ning renoveerimist. Iga aasta juuli teisel nädalavahetusel toimub rahvusvaheline vanamootorrataste kokkutulek, kus esitletakse aasta jooksul valminud projekte ja hinnatakse „musta numbri“ vääriliseks peetavaid tsikleid. Seekordne kokkutulek toimub 7.-9. juulil Lõuna-Eestis Otepää Moto nime all. Alates 1994. aastast annab klubi kord aastas välja ajakirja Tempo ning motokalendri.

Seekord toimub Tagadi Restauraatorite laat pühapäeval, 7. mail kella 8-15. Sissepääs laadale maksab 5 eurot, kuni 16-aastastele tasuta. Parkimine oli ja on tasuta.

Lähem info siin: http://unic-moto.ee/tagadi-restauraatorite-paev/

Facebook: https://fb.me/e/10GCdrWmO 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga