Klubist

MTÜ Eesti Vanamootorrattaklubi UNIC-MOTO eesmärgiks on ühendada vanamootorratta valdajaid ja huvilisi ning vanatehnika säilitamine Eesti Vabariigis asjahuviliste individuaalse ja ühendatud tegevuse kaudu.

31.01.1976 loodi ENSV Ühing “Autom” juurde vanatehnikaklubi “Unic”. Klubis olid veo- ja sõiduauto, velo ning mootorratta sektsioonid.

1976. aasta jaanipäeva hommikul Pirita-Kose ringrajal, Kalevi Suursõidu avamisel, ootas pealtvaatajaid suur üllatus kui vanaaegsete kahe- ja neljataktiliste mootorite mürin kaikus Pirita mändide all – esimese avaringi tegid Vanasõidukite klubi „Unic” motosektsiooni ehk tulevase „Unic-Moto“ mootorratturid. Sama aasta 11. septembril osales motosektsioon 23 mootorrattaga ja koos mõne külalisega Lätist „Unic” suurüritusel, esimesel rallil „Tallinn-Rakvere 76“. Ajavahemikku 1976-1994 mahub hulganisti rallisid, kokkutulekuid ja külaskäike naabrite üritustele Peterburis, Moskvas, Riias ja Vilniuses ning Soomes.

3.12.1994 otsustasid mootorratturid reorganiseerida klubi “Unic” motosektsiooni Eesti Vanamootorrattaklubiks “Unic-Moto”. Klubi põhikiri sai registreeritud 17. mail 1995 Kultuuri- ja Haridusministeeriumis ning kanti Ettevõtete Registrisse mittetulundusühinguna 13. juunil 1995.

Klubis on tänaseks üle 160 liikme, neil on mootorrattaid kokku üle 700. Esindatud on Ameerika, Austria, Belgia, Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Tšehhi ja Venemaa mootorrattatehaste toodang.

Unic-Moto põhikiri

Klubi liikme aukoodeks

vanamootorratturite pesa. aastast 1976.