Eesti vanatehnika lugu 1918 – 1975

Eesti Vanatehnika Klubide Liidu (EVKL) eestvedamisel on valmimas raamatute sari „Eesti vanatehnika lugu“, mille autoriks on Mati Laos.

Esimene raamat hõlmab perioodi aastast 1918 kuni 1975 – ülevaade autondusest EW ajal ning okupatsiooniperioodidel, sh Mäksa päevade
traditsiooni teke.

Teises raamatus on ülevaade klubi Unic asutamisesettevalmistustest 1975. aastal ning lõpeb 1994. aastaga, mil sellisel kujul klubiline liikumine Eestis lõppes.

Kolmandas raamatus on periood Unicu seniste sektsioonide liikmete poolt uute klubide loomisest kuni vanatehnikaliikumiseni tänapäevani, mil 13 vanatehnikaklubi on koondunud EVKL katuse alla ühiste eesmärkide ajamisel.

Neljandas raamatus on plaanis tutvustada Eesti vanatehnika
muuseumeid ja kollektsioone.

Raamatute koostamisel on Mati Laos teinud intervjuusid paljude vanatehnikaharrastajatega, kes on aktiivsed praegu või olid aktiivsed aastakümneid tagasi. Püüame anda läbi isiklike mälestuste ja isiklikesse arhiividesse kogunenud materjalide võimalikult tervikliku pildi sellest, kuidas on vanatehnikaharrastus Eesti tekkinud ja arenenud.

Esimese raamatu hinnaks on 25 eurot (kõvakaaneline, 170 lehekülge).

Juba 2. septembril 2023 toimub LaitseRallyPargis vanaauto kokkutulek Oldtimer Camp, mille raames ka sarja esimese raamatu esmaesitlus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga